Urokliwe miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny

   
 

Malbork

Wersja do wydrukuWersja do wydrukuSend by emailSend by email

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Malbork – miasto o ponad tysiącletniej tradycji, od trzynastego wieku było główną siedzibą Krzyżaków. Malbork położony na żyznej ziemi żuławskiej jest także centrum rolniczo-przemysłowym.Miasto, jak większość miast powstałych w okresie średniowiecza na terenach Pomazani i Pogezani związane jest ściśle z ekspansywnym podbojem tych ziem przez Krzyżaków.

Tu nad rzeką Nogat powstała ogromna warowna budowla związana z przeniesieniem stolicy Zakonu Krzyżackiego z Wenecji do Malborka. Okazały zespół obronny przyciąga swoją niesamowitością i ciekawymi rozwiązaniami fortyfikacyjnymi. Jako największy zespół warowny w Europie, zachowany niemalże w całości, ściąga tu turystów z całego świata.

Liczne przebudowy w okresie rozbiorów, zmieniły nieco dawną gotycką architekturę, jednak podjęte działania rekonstrukcyjne i konserwatorskie już od XIX wieku przywracają do dawnej świetności ten monumentalną bryłę zamku.

Zamek Krzyżacki w Malborku jest największą atrakcją miasta, a także jedną z większych w Polsce. Mieści się w nim muzeum zamkowe z licznymi zbiorami rzemiosła artystycznego, militariów, numizmatów i dzieł sztuki.

Trzygodzinne zwiedzanie Zamku dostarcza wielu wrażeń i pozwala odkrywać niektóre tajemnice z życia zakonu. Ciekawostką są cykliczne imprezy na zamku. Pokazy walk rycerskich a zwłaszcza "światło i dźwięk", gdzie ogromne wrażenie robi aranżacja dawnego życia na zamku.