hotelmorag.pl Warmia i Mazury Atrakcje turystyczne Pojezierza Giżyckiego

Atrakcje turystyczne Pojezierza Giżyckiego

łowienie ryb na Pojezierzu Giżyckim

Piękne jeziora zapewniają tu idealne warunki zarówno do wypoczynku, rekreacji, jak i do uprawiania sportów wodnych. To właśnie tu, przez obszar Pojezierza Giżyckiego, prowadzi najdłuższy szlak wodny północnej Polski.
Co warto wiedzieć o tym malowniczym zakątku naszego kraju? Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na podróżnych spragnionych ciekawych wrażeń?

Pojezierze to jest częścią wielkiego i lepiej znanego Pojezierza Mazurskiego. Na terenie Pojezierza Giżyckiego znajduje się nie tylko najważniejsze z mazurskich jezior, czyli Śniardwy, ale również tak znane miejscowości, jak Giżycko czy też Mikołajki. Pojezierze to znane jest również z pięknych krajobrazów, które podlegają ochronie jako część Mazurskiego Parku Krajobrazowego. W krajobrazie tym do dnia dzisiejszego widoczne są ślady ostatniego zlodowacenia, jak ciągi moreny czołowej czy też sandry, czyli rozległe połacie piasków i żwirów.

Pojezierze Giżyckie słynie przede wszystkim z dwóch największych jezior na Mazurach. Są to Śniardwy oraz Mamry, które są typowymi jeziorami moreny dennej i wyróżniają się nieregularnymi kształtami. Teren Pojezierza Giżyckiego to kraina wymarzona dla żeglarzy. Liczne jeziora połączone kanałami sprawiają, że można poznawać ten obszar w trakcie wspaniałej żeglugi, pełnej przygód i niezwykłych wrażeń.

Pojezierze Giżyckie to także raj dla wędkarzy. Ogrom jezior, zarówno tych wielkich, jak i zupełnie małych, kameralnie położonych wśród lasów sprawia, że każdy wędkarz znajdzie tu odpowiednie miejsce do uprawiania swego hobby. Kiedy najlepiej przyjechać tu na ryby? Jeżeli macie możliwość wyboru terminu, to przed jego ustaleniem odwiedźcie blog wędkarski Moje Trofea (mojetrofea.pl). Z umieszczonego tam kalendarza brań dowiecie się, kiedy ryby będą brały najlepiej. I właśnie w tym czasie przyjężdżajcie na Pojezierze Giżyckie połowić!

Related Post