hotelmorag.pl Warmia i Mazury Kanał Elbląski

Kanał Elbląski

Kanał Elbląski

Polska nie może narzekać na brak miejsc do wypoczynku czy brak miejsc do zwiedzania. W naszym kraju można zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Jednym z takich miejsc jest Kanał Elbląski. To interesujący zabytek techniki hydrologicznej i co warte zaznaczenia jedyny taki szlak wodny w Europie. Kanał ten łączy Elbląg z Pojezierzem Warmińskim.

Przy długości ponad 83 kilometry jest to najdłuższy kanał żeglowny w Polsce. Budowa Kanału rozpoczęła się w 1844 roku, a projektantem był Georg Jacob Steinke. Cechą charakterystyczną Kanału Elbląskiego jest pięć pochylni, po których przetacza się statki na specjalnych platformach na szynach.

Nie jest to miejsce, gdzie będziemy godzinami chodzić i zwiedzać, a Polska ma wiele innych ciekawszych miejsc do zwiedzenia, ale obiekt z pewnością jest wart zobaczenia zwłaszcza jeśli ktoś będzie w pobliżu ( województwo warmińsko – mazurskie między jeziorami Drwęckim i Druzno ). To ciekawe miejsce, które pokazuje dawną myśl konstrukcyjną i z pewnością znajdą się osoby nim zainteresowane.

Related Post