hotelmorag.pl Warmia i Mazury Ostróda i Pojezierze Iławskie

Ostróda i Pojezierze Iławskie

pojezierze iławskie

To miasteczko jest doskonale znane miłośnikom sportów wodnych, dla których celem wakacyjnych wypraw staje się coraz częściej Pojezierze Iławskie. Ostróda to miasteczko, które zapewnia im doskonałe warunki do wypoczynku oraz uprawiania swych ulubionych dyscyplin. Nie brak tez na jej terenie ciekawych zabytków, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Ci, którzy zdecydują się tu spędzić wczasy, koniecznie powinni zwiedzić kościół Łaski Bożej – ciekawą świątynię ewangelicką z początków XX wieku. Największą atrakcją tego miasteczka jest jednak dawny zamek krzyżacki, którego budowę rozpoczęto w połowie XIV wieku. Częściowo odbudowany stał się wielką ciekawostką dla turystów.

Okolice Ostródy, w której każdy bez problemów znajdzie dla siebie noclegi, również zasługują na uwagę. Dla piechurów pomocnikiem w planowaniu wypraw mogą się tu okazać liczne szlaki turystyczne, które pozwalają dotrzeć do takich miejsc, jak śluza Mała Ruś. Można też nimi wędrować wzdłuż brzegów jeziora Srebrnego lub Jeziora Drwęckiego – jednego z większych akwenów na terenie Pojezierza Iławskiego. Z Ostródy można też wybrać się do pobliskiego Morąga, który zachwyca barokowym pałacykiem oraz ruinami krzyżackiego zamku.

Related Post