hotelmorag.pl Warmia i Mazury Pojezierze Giżyckie i jego skarby

Pojezierze Giżyckie i jego skarby

Giżycko

Co warto zobaczyć na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Pojezierze Giżyckie? Atrakcji jest tu sporo, a piękne widoki oraz dobre warunki do wypoczynku sprawiają, iż chętnych na wypoczynek w tej części Polski nie brakuje. Dla kogo urlop wśród pięknych jezior będzie najlepszym rozwiązaniem?

Pojezierze Giżyckie może się pochwalić pięknymi widokami oraz bardzo dobrymi warunkami dla tych turystów, którzy chcą uprawiać sporty wodne lub cieszyć się beztroskim wypoczynkiem na plaży. Tu, w środkowej części Pojezierza Mazurskiego, nie brak atrakcji dla wodniaków, a liczne drogi wodne sprawiają, iż ten rodzaj turystki cieszy się tutaj ogromną popularnością.

Pojezierze Giżyckie może się pochwalić tak pięknymi jeziorami, jak Śniardwy oraz Mamry, nie lada gratką jest tu również Mazurski Park Krajobrazowy, po którym można urządzać ciekawe wycieczki: zarówno piesze, jak i rowerowe.

Dla tych, którzy stawiają na kontakt z przyrodą, wyjątkowymi atrakcjami będą takie rezerwaty przyrody, jak leśny rezerwat „Czapliniec” czy rezerwat „Perkuny”, którego najcenniejszym skarbem są torfowiska. Dla ornitologów nie lada gratką jest tu jezioro Łuknajno, znane jako idealne miejsce do prowadzenia obserwacji łabędzi niemych.

Na terenie Pojezierza Giżyckiego nuda nie grozi też tym turystom, dla których najważniejsze są ciekawe atrakcje krajoznawcze. Wiele radości każdemu z nas może sprawić spacer po Giżycku, wspaniałą atmosferą mogą się też pochwalić Mikołajki. Ciekawym celem wycieczki po tej części Mazur będzie też Ryn – malownicza miejscowość, znana z zamku krzyżackiego oraz urządzonej w jego murach placówki muzealnej.

Na terenie Pojezierza Giżyckiego nie brak też ciekawych pamiątek z czasów II wojny światowej, dzięki czemu ta część Mazur jest bardzo chętnie odwiedzana i przez miłośników historii, i przez pasjonatów zagadek oraz wojennych tajemnic.

Related Post